Obal

Obsah

Předmluva

Návrat

Předmluva autora

Stejně jako se po každé bouřce vyjasní, tak i tajemství Bowenovy metody tlakové masáže je možné odhalit

Nebyla to náhoda, že jsem se začal zajímat o Bowenovu metodu tlakové masáže, stejně jako nebyla náhoda, že jsem se rozhodl odejít z Kanady do Austrálie, ani to, že znalosti, které jsem tam načerpal, využívám v České republice. Každý z nás má ve svém životě nějaké poslání a já věřím, že to moje je pomáhat lidem, aby si uvědomili, jak mohou přírodní metody přispět k uzdravení.

Rozhodně to nebyla náhoda, jež mě přivedla k myšlence napsat tuto knihu. Existuje spousta okolností, které vás vedly k tomu, abyste otevřeli tuto knihu, stejně tak nepochopitelný sled událostí předcházel mému psaní. Možná, že vás trápí bolest v krku nebo chronické bolesti zad. Možná, že hledáte alternativní metodu, která by vás zbavila zdravotních potíží odlišnými způsoby, než jsou ty, jež jsou využívány v klasické medicíně. Možná, že vás unavuje užívání léků proti bolestem a jiných léků a chcete jen najít přírodní způsob, jak se vypořádat s chronickými zdravotními potížemi. Ať jsou vaše důvody jakékoli, jsem si jist, že tato kniha vám objasní přírodní metody, které způsobily zásadní převrat v celosvětovém zdravotnictví.

Věřím, že zkušenosti získáváme od lidí z okolí i od lidí z minulosti, ale také věřím v to, že jsme jimi ovlivněni nebo inspirováni i po jejich smrti. Jejich energie a duchovní odkaz přetrvávají v nás.

Je zcela na nás, jak naložíme s těmito zážitky neboli tzv. náhodami. Mohou být pro nás nepodstatné, takže je pustíme z hlavy stejně rychle, jako mizí pára nad hrncem, nebo nás tak silně zasáhnou, že ovlivní celý náš osud.

Inspirace velmi silně pohání ke změně. Utváří ji  náhodné události a probouzí se podněty neznámých lidí z okolí nebo našich blízkých. Jsme-li inspirovaní, jsme schopni provádět změny. Ty mohou být stejně dočasné jako touhy nebo stálé jako trvalý vztah. Trvalé změny mají schopnost utvářet a měnit náš život způsobem, o kterém jsme ani nesnili.

Před mnoha lety jsem se našel, jako když ztraceni uprostřed lesa objevíte cestičku, kterou se rozhodnete neignorovat, a následujete její směr. V době, kdy jsem již žil v Austrálii, mě napadlo, abych se zapsal na výuku zázračné techniky zvané Bowenova metoda tlakové masáže. Za svůj život jsem se setkal s mnoha přírodními metodami léčení, ale tato metoda mi byla blízká hned od začátku. Nebyla to jen slepá ulička, která by nikam nevedla. Inspirovala mě nejenom k výuce a studiu Bowenovy metody, ale nakonec i k šíření a provádění této metody a k předávání mých zkušeností.

Bowenova metoda tlakové masáže je zodpovědná u tisíců případů z celého světa za to, čemu klasická medicína říká zázrak. Je stejně záhadná jako její zakladatel Tom Bowen a svým úspěchem zmátla i největší kapacity současné medicíny. Znamená to, že stále víme tak málo o lidském těle a jeho fungování? Je pravda, že vlastníme hromady anatomických a psychologických knih a máme znalosti a teorie o tom, jak vzájemně působí jednotlivé systémy těla, ale myslím si, že jsme na cestě za poznáním lidského zdraví odkryli pouze špičku ledovce. Bowenova metoda se vymyká logickému chápání dnešní klasické medicíny.

Moderní společnost přináší nové zdravotní problémy. Mezi dnešní běžné zdravotní potíže můžeme zařadit bolest krční a bederní páteře. Každá druhá osoba si stěžuje na silný stres. Chronická únava se objevuje ve varujícím měřítku. Migrény jsou častější. Co probíhá ve vašem těle? Zdá se, že tělo ztrácí přirozenou rovnováhu, která je nutná k zachování všech jeho funkcí.

Smutné je, že většina z nás má sklon léčit své zdravotní problémy pomocí různých druhů syntetických léčiv, užívat léky proti bolestem krční a bederní páteře, proti bolestem hlavy a proti migrénám a mnoho dalších léků, o kterých se tvrdí, že nás zbaví nemoci. Ve skutečnosti neléčí naše potíže ani příčinu onemocnění, ale pouze dočasně potlačují příznaky, nemluvě o nebezpečných vedlejších účincích.

Není snadné odhalit hlavní příčinu onemocnění. Za nemoc nese zodpovědnost mnoho činitelů a příznaků, které pociťujeme. Pro většinu současných chronických onemocnění neexistuje bohužel žádný zázračný lék. Na příčinu zdravotních potíží musíme pohlížet holisticky, ze všech úhlů pohledu, což obyčejně zahrnuje nerovnováhu živin, psychické příčiny, nedostatek tělesné aktivity, životní návyky, hladiny stresu a množství přijatých tekutin. Pouze tímto způsobem můžeme skutečně léčit pravou příčinu nemoci. Bowenova metoda tlakové masáže hraje komplikovanou roli v rovnováze energií těla,v uvolňování napětí svalů a nervů a v revitalizaci zablokovaného lymfatického systému, často zodpovědného za různé bolesti a záněty těla, vysokou úzkost nebo depresi, sníženou imunitu nebo vysokou hladinu toxických látek v těle. Svým vlastním jedinečným způsobem tato metoda působí holisticky na všechny části těla a znovu obnovuje přirozenou rovnováhu. Velmi rychle spolu s řádnou výživou a správnými životními návyky blahodárně působí a aktivuje samoléčebné schopnosti těla.

Dlouholetá aplikace Bowenovy metody tlakové masáže na tisících pacientů mě utvrdila v tom, že tato jemná, nenásilná metoda úspěšně pomáhá velké řadě zdravotních potíží. Patří mezi ně hučení v uších, bolest páteře, cysty, gynekologické potíže, migrény, astma, deprese, stresy a mnohé další. Předchází také mnoha zbytečným chirurgickým zákrokům.

Věřím, že Bowenova metoda je jedním z největších objevů současného zdraví. Upřímně věřím, že tato příležitost, jak se něco dozvědět o této metodě, není náhodná jako cestička uprostřed hlubokého lesa, ale nasměruje vás, inspiruje a přispěje k vyřešení všech zdravotních potíží a především změní váš pohled na přírodní medicínu.

Jsem stále optimistický a stejně jako se po každé bouřce obloha vyjasní, tak i vy se dozvíte více o potřebách svého těla a bude vám mnohem jasnější, co musíte udělat, abyste dosăhli ideálního zdraví..

Frank Navrátil, BSc. N. D.