Co je Holistická výživa?

Na holistické zdraví můžeme pohlížet jako na faktory, které ovlivňují celkové zdraví jedince. Mezi ně patří výživa, cvičení, emoce, sluneční záření, uspokojení z práce, vztahy mezi lidmi, kreativita, příroda a mimo jiné i duševní zdraví.

Holistická výživa je souhrn všech faktorů, o kterých musíme uvažovat, zabýváme-li se výživou, jež vyžaduje lidský organismus. Holistická výživa počítá s genetickými nároky na výživu, ale také s živinami, které jsou nezbytné pro růst, regeneraci po nemoci, stres, kterým zatěžujeme svůj organismus a změnami během procesu stárnutí. Také počítá s potřebami každého jedince, protože každá živá bytost je svým způsobem jedinečná.

Mnoho lékařů, léčitelů, přírodních terapeutů i laiků z celého světa se rozhodlo lépe prozkoumat výživu a její vliv na zdraví. Stále více lidí se snaží alternativními způsoby nalézt příčiny svých zdravotních potíží. Klasická medicína má bohužel své hranice a léčba farmaceutickými preparáty má mnoho negativních vedlejších účinků a často může přispět pouze nepatrně k dlouhodobému řešení chronických zdravotních potíží. Špatná výživa je v současnosti odpovědná za převážnou většinu běžných zdravotních potíží. V posledních letech výživa a přírodní medicína na celém světě zaznamenala nebývalý vzrůst. Má obrovský potenciál a kombinací s dalšími přírodními metodami léčení jako jsou iridologie, homeopatie, byliny nebo vitaminová a minerální terapie zaručuje efektivní způsob řešení vzrůstajících chronických zdravotních potíží.

Chcete-li se dozvědět více, podívejte se na Kurzy holistické výživy.

Chcete-li se dozvědět více, podívejte se na Knihy o holistické výživě.

 
Říčanech u Prahy, Purkyňova 1246, 251 01.