Krátce o Franku Navrátilovi BSc. N.D.

Frank Navratil, BSc. N.D., se narodil českým rodičům ve Vancouveru v Kanadě. Absolvoval vysokoškolské studium v oboru fyziologie a výživa. V devadesátých letech se přestěhoval do australského Sydney, kde studoval alternativní medicínu a iridologii a praktikoval jako přírodní naturopat, iridolog a poradce pro výživu. Od roku 1997 žije v Praze, kde se v současné době věnuje přírodní terapii, je vydavatelem internetového časopisu alternativní medicíny a ředitelem školy nabízející kurzy přírodní medicíny. Frank Navrátil má dvacetileté zkušenosti lektora a zasadil se o rozvoj vzdělávacích kurzů v přírodní medicíně.

Frank Navrátil uspořádal po celém světě nespočet přednášek a výukových kurzů na téma iridologie a výživa a objevil se v několika televizních a rozhlasových programech zaměřených na přirozené prostředky diagnostiky a léčení. Je autorem knih Jen pro vaše oči a Holistická výživa pro každého. Obě byly přeloženy do několika jazyků.

Na základě svých klinických výzkumů a mnohaletých zkušeností získaných díky tisícům pacientů také napsal a navrhl soubor kurzů iridologie a holistické výživy. Tyto kurzy jsou pořádané na celém světě pro lékaře, zdravotníky, přírodní terapeuty i pro širokou veřejnost.

Jeho praxe se soustřeďuje na přírodní holistické metody, které umožňují tělu, aby se uzdravilo samo. Patří k nim iridologie, výživa, vitaminová a minerální terapie, Bowenova tlaková masáž, výživa a změny ve stravě a stylu života.

Pracoval také v Etiopii, kde zkoumal vliv podvýživy na nemoci lidského organismu, a nyní spolupracuje s Agenturou na pomoc Etiopii na získávání finančních prostředků pro založení vzdělávacího centra zdravotní prevence.

Slovo od Franka Navrátila BSc. N.D.

"Věřím že svět se mění. Lidé se mění. Lidé hledají lepší smysl života. Snad budeme pohlížet na minulost jako na primitivní dobu, ve které byly nejdůležitější hodnoty života vyjádřeny slovy válka, peníze, drogy, nenasytnost, moc, rasismus. Tato slova připomínají primitivní chování lidí. Jsou to slova druhého tisíciletí. Spolupráce, rovnost, výměna myšlenek, běžné cíle, respekt k přírodě a jeden k druhému, a hlavně přírodní léčba jsou slova třetího tisíciletí. Nového tisíciletí."

"Neúnavně jsem pracoval, abych mohl publikovat knihy, navrhovat a vytvářet produkty, kurzy a výukové materiály týkající se iridologie, výživy a přírodní medicíny ve kterých bych se s vámi rád podělil o své zkušenosti. Upřímně doufám, že díky nim budete schopni lépe chápat přírodní prostředky, které napomáhají úspěšně zdolat onemocnění. Přeji vám stejné úspěchy a uspokojení, jaké mi poskytla kariéra na poli přírodní medicíny."

Frank NavratilFrank Navrátil BSc. N.D. v médiích


Astro 17. Srpna 1998
Vital Březen 1999
Astro 8. Listopadu 1999
Astro 31. Ledna 2000
Astro 17. Ledna 2000
Astro 14. Února 2000
Hradecké noviny 13. Říjen 2000
Regenerace Listopad 2000
Roska (časopis české multiple sclerosis společnosti) Zima 2000
Hlasy Národa (U.S.A.) Leden 2001
Astro 12. Března 2001
Moravské noviny 24. března 2001
Zdraví Duben 2001
Super 26. Května 2001
Image (Slovensko) Červen 2001
Vital Srpen 2001
Regenerace Září 2001
Regena Říjen 2001
Bazaar Listopad 2001
Vitaland časopis Červen 2002
Vitaland časopis leden 2003

Frank Navratil BSc. N.D. © 2003

 
Říčanech u Prahy, Purkyňova 1246, 251 01.