Co je Iridologie?

Když jsou lidé tázáni na co se dívají nejdříve jakmile si všimnou atraktivní osoby, na mysli jim přijde několik odpovědí. Někteří si nejdříve všimnou chůze nebo co má dotyčná osoba na sobě. Jiní si všímají vůně parfému nebo kolínské, kterou nosí, další si všímají typu postavy nebo barvy a stylu účesu. Jakkoliv skvělé proporce lidí zaznamenává oko člověka, je oko často popisováno jako okno do naší duše. Když se díváme lidem do očí, můžeme často určit jestli lidé lžou, jestli jsou rozzlobení nebo jsou-li zamilovaní. Můžeme často říci, jestli jsou lidé unavení nebo necítí-li se dobře, protože oči se mohou jevit mdlé nebo mívají obvykle nedostatek lesku, pokud nejsou úplně zdraví. Oko není pouze okno do naší duše, oko je také mapa našeho těla.

Drazí čtenáři, rád bych Vás všechny seznámil s iridologií, metodou používanou v přírodní medicíně ke zjištění informací o zdravotním stavu člověka pomocí studií barev, znamének a značek v duhovce, oční panence a očním bělmu. Věřím, že je to metoda nového tisíciletí.

Měl jsem možnost zaznamenat tyto znaky v oční duhovce, panence a bělmu po mnoho let, kdy jsem prozkoumal podrobně tisíce a tisíce očí. Došel jsem k rozhodnutí, že to co je zaznamenáno v očích se odráží na celkovém stavu těla. Je pravda, že oční duhovka je aktuální mapa, kde každé místo zaujímá různý tělní orgán nebo systém.

Kdy se poprvé objevila zmínka o iridologii?

Iridologie je datována stovky let zpátky, ale první mapa byla navrhnuta v počátcích osmnáctého století maďarským lékařem Ignátzem von Peczely. Je považován za otce iridologie. O jeho dětství je napsáno, že ho zaujaly změny v oku sovy, kterou spatřil v zahradě. Všiml si, že v jednom jejím oku se objevil černý pruh, ale když se její noha uzdravila, tam kde bylo tmavé znaménko se objevila bílá značka. Tato událost v něm vzbudila dlouhodobý zájem o studium iridologie. Od té doby byla iridologie předmětem zkoumání mnoha vědců, lékařů a zdravotních specialistů po celém světě. Přestože studium iridologie není na českých školách a univerzitách k dispozici, je vyučována v zemích jako je Austrálie, Spojené státy americké, Německo a Rusko, kde ji dokonce začala brát na vědomí i klasická medicína.

Ale jak může oční duhovka odrážet stav našeho těla? Oči jsou propojeny nervovým systémem k mozku. Mnoho lidí věří, že mozek nahrává veškeré fyzické a psychické informace, které proběhly v našem těle. Pokud je oko propojeno s tímto lidským počítačem nazývaným mozek, je rozumné předpokládat, že barvy a znaménka v očích se mění v závislosti na změnách v těle.

Také jsem zjistil, že existují pouze dvě skutečné barvy očí; modrá a hnědá. Všechny ostatní oční barvy jsou v oku vyznačeny následkem různých zdravotních problémů. Například zelené oči po vyfotografování jsou vlastně modré oči se žlutými fleky, které často vyznačují ledvinové potíže. Po důkladném vyfocení je spousta klientů překvapena, že našli ve svých modrých nebo hnědých očích také další obsažené zabarvení nebo znaménka, které nemohou být normálně zjištěny pouhým lidským okem.

Také bych Vám chtěl vysvětlit, že existuje několik geneticky daných očních konstitucí. Každá z nich obsahuje výčet fyzických a psychických charakteristik. Každá osoba se rodí s jedním typem geneticky dané oční konstituce. Informace z těchto konstitucí mohou odhalit zdravotní potíže, které mohly nastat v dětství a potíže, které se mohou objevit v dospělosti a ve stáří. Tímto způsobem je iridologie velmi užitečná jako prevence proti nebezpečí vzniku možných zdravotních problémů.

Často se setkávám s klienty, kteří navštívili spoustu lékařů a prošli mnoha testy a stále jim nikdo není schopen stanovit diagnózu. Pomocí iridologie jsem schopen najít kořeny největších problémů a mohu vidět tělo jako celek. Věřím, že klasická medicína zapomíná vidět tělo z důvodu specializace jako navzájem spojené systémy, kdy jeden závisí na druhém. Iridologie dovoluje vyšetřit stav orgánů jako je srdce, játra, žlučník, slinivka, hormonální a oběhovou soustavu atd. Poskytuje celkový obraz stavu každé osoby. Zatím co klasické lékařské testy jako RTG, krevní testy, CT vyšetření atd., zjišťují určité stavy, jsou často neschopny najít příčínu chronických problémů, ze kterých často choroba vzniká. Iridologie je přírodní bezbolestná, nenásilná metoda, která napomáhá klientovi porozumět svým genetickým dispozicím, také přednostem a slabostem svého těla. Pomocí výsledků z iridologie se můžete naučit změnit část svých návyků a udělat změny ve svém životním stylu.

Z čeho se Iridologie skládá?

Klienti, kteří přijdou na iridologii si nemusí sebou nic přinést. Vyšetření mohou podstoupit i když jsou unavení nebo se necítí dobře. Fotografie se provádí u obou očí speciálním fotoaparátem se zabudovaným mikroskopem a každý orgán a soustava je celkově detailně rozebrána. Doporučení se sestavuje pro zlepšení zdravotního stavu. Iridologie také určuje vaši genetickou konstituci a přednosti a oslabení. Přestože je možné vyfotografovat i děti, je iridologie doporučována dětem nad dva roky a v případě, že vydrží po několik vteřin bez pohnutí. Genetické slabosti mohou být viděny i u očí batolat a menších dětí. Tato nabídka umožňuje rodičům vyšetřit svoje děti tak, aby se zabránilo zdravotním problémům do budoucnosti.

Vzpomeňte, že oko není pouze oknem do duše, ale také mapou našeho těla.

Frank Navrátil BSc. N.D. je prvním průkopníkem v české republice, který napsal a organizoval 3 stupňový seminář o iridologii, a který také pojmenoval Iris 1, Iris 2, Iris 3. Tyto semináře absolvují nejen laici, ale také oční lékaři, klasická lékaři, léčitelé z celé české a slovenské republiky.

Pokud máte zájem se dozvědět více informací o kurzech iridologie klikněte sem. Rádi byste vlastnili jednu z nejlepších knih o iridologii napsáno Frankem Navrátilem BSc. N.D., prosím klikněte sem. Pokud máte zájem se objednat na iridologické vyšetření klikněte sem.

Frank Navratil BSc. N.D. © 2003

 
Říčanech u Prahy, Purkyňova 1246, 251 01.